تبلیغات
انصار المهدی - آیت الله خامنه‌ای داغ تسلیم ایران را به دل غرب می‌گذارد

انصار المهدی
 
جانم فدای رهبر
صدای آمریکا:
تا زمانی كه آقای خامنه‌ای تصمیم‌گیرنده نهایی و حاضر در صحنه است، تحریم‌ها و فشارهای غرب نمی‌تواند ایران را وادار به تسلیم كند.
به ادامه ی مطلب بروید...

به گزارش گرداب، "صدای آمریكا" گفت: تا زمانی كه آقای خامنه ای تصمیم گیرنده نهایی و حاضر در صحنه است، تحریم ها و فشارهای غرب نمی تواند ایران را وادار به تسلیم كند.

این رسانه آمریكایی با مرور تحریم‌های غرب گفت: تنها راهی كه تحریم ها می تواند مؤثر واقع شود این است كه گروهی در ایران دست ها را بالا بگیرند، اما تا زمانی كه آقای خامنه ای تصمیم‌گیر نهایی است،چنین اتفاقی امكان‌پذیر نیست و جمهوری اسلامی عقب‌نشینی نخواهد كرد.

از سوی دیگر روزنامه "لس آنجلس تایمز" در گزارشی نوشت: تشدید تحریم ها علیه ایران خطرناك است و می تواند به جای متوقف كردن برنامه هسته ای ایران، نتیجه عكس داشته باشد و احساسات ضدغربی مردم ایران را شدت بخشد.

روزنامه آمریكایی افزود: این خطر نیز وجود دارد كه موضوع تحریم اقتصادی و آثار آن، باعث شكاف بیشتر میان كشورهای عضو ائتلاف با غرب شود.

روزنامه انگلیسی "ایندیپندنت" نیز مواضع آمریكا و غرب در قبال برنامه هسته‌ای ایران را شدیداً ریاكارانه خواند و نوشت: غرب در زمان رژیم پهلوی پذیرفته بود ایران را به بمب اتمی مسلح كند.

"رابرت فیسك" با اشاره به متهم شدن ایران به تروریسم و ساخت سلاح اتمی نوشت: بد نیست به تاریخ فعالیت های هسته ای ایران نگاهی بیندازیم. در زمان سلطنت پهلوی، شاه متحد قدیمی آمریكایی ها و انگلیسی ها بود او می گفت ما هم تسلیحات اتمی را می خواهیم. در آن زمان غرب به راحتی موافقت كرد و هیچ كس بر شاه ایران خرده نگرفت. این آلمانی ها با تجهیزات زیمنس بودند كه به ایران آمدند و كلنگ بوشهر را زدند و نه روس ها. پس از هشت سال جنگ تحمیلی بر ایران از جانب عراقی كه ما مجهزش كردیم بود كه قفل تأسیسات بوشهر گشوده و فعالیت ها از سر گرفته شد. از همان زمان هم غربی ها تلاش ایران برای دستیابی به تكنولوژی هسته ای را ابزاری كرده و دائماً با آن بر تهران سخت گرفتند.

ایندیپندنت با اشاره به متهم شدن ایران می افزاید: مشكل اینجاست كه ایرانی ها جنگ های اخیر خود را بدون شلیك حتی یك گلوله برده اند. این "جورج بوش" و "تونی بلر" بودند كه "صدام حسین" را كه دشمن شماره یك ایران در منطقه بود، نابود كردند. دشمنان ایران را در عراق كشتند و البته دوستان عرب ما نیز همچنان به امتیازگیری از ما به این بهانه كه ما سنی هستیم و ایران شیعه ای در سودای رهبری منطقه ادامه می دهند. اكنون هم جای اندك تعجبی ندارد كه "دیوید كامرون" نخست وزیر بریتانیا قراردادهای چند میلیاردی تسلیحاتی با اعراب منطقه امضا می كند.

منبع: کیهاننوشته شده در تاریخ پنجشنبه 13 بهمن 1390 توسط مصطفی
برچسب ها: ایت الله خامنه ای امام و صدای