تبلیغات
انصار المهدی - فرق اساسی ایران با تمام دشمنانش...

انصار المهدی
 
جانم فدای رهبر

فکر کنم حدود 12 سال پیش بود که یکی از اقوام پدری که مهندس هوا و فضا هم هست و در کانادا زندگی میکرد ؛ آمده بود ایران . با یک هیجان خاصی از پیشرفت دولت های غربی در تولید تجهیزات نظامی و جنگی برای پدر سخن می گفت و خوب به خاطر دارم که آن روزها از پدافند لیزری ای می گفت که غرب به تکنولوژی آن افتخار می کرد  . چیزهای دیگری هم می گفت که الان خوب یادم نیست چون برایم جذابیتی نداشت و به خاطر نسپردم . مطلب جالبش همان پدافند لیزری بود که با آن حال کردم . 

به ادامه ی مطلب بروید...

الغرض اینکه 12 سال پیش از پیشرفت علمی ای سخن می گفت که خودش هم فکر نمی کرد یک روزی ایران اسلامی به آن فنآوری و بالاتر از آن نیز دست پیدا کند .

کمی که بزرگتر شدم و به لطف دوست عزیزم ، وبلاگ نویس هم شده و پایم به عرصه ی مجازی باز شد ، هر از گاهی رو نماییِ از تجهیزاتی را می دیدم که خب راستش کمی می ترسیدم و می گفتم اگر خدایی نکرده جنگ شود کلاهمان پس معرکه است .البته هر بار پدر عزیز به شیوه ی خودش گوشمان را می کشید اما خب جوان بودیم و جاهل !

امروز هم پس از گذشت همان 12 سال ، پیشرفت های نظامی غرب را انکار نمی کنم . اما می خواهم به یک نکته اشاره کنم و آن جواب یک سوال بود که سالها ذهن من را به خود مشغول کرده بود و خُب به لطف خدا آنرا با تمام وجودم لمس کرده ام .

سوال این بود : آمریکا با تکنولوژی بمب اتمی که در اختیار دارد و نیز تجهیزات فوق العاده پیش رفته اش ، به راحتی می تواند روی کاغذ و نقشه ، ایران را پاک کند . پس چرا به ایران حمله نمی کند ؟!

آنروزها یک سرداری از سپاه بود که قطع نخاع بود و با ویلچیر به مسجد می آوردندش. بعدها با او دوست شدم . سردار سعید پهلوانی ( که بالاخره طعم شیرین شهادت را چشید ) . یکبار این سوال را از او پرسیدم . جوابی که به من داد همان جوابی بود که چند روز قبلش هم ، پدر چنین جوابی به من داده بود :

دشمن از تجهیزات نظامی ما نمی ترسد . از این هیئت های امام حسین علیه السلام می ترسد . از سینه زدن ها می ترسد . از ایمان بچه های بسیجی می ترسد . از این اتحادی که زیر یک پرچم به نام امام حسین علیه السلام داریم می ترسد .

طعم حرفش اگرچه خوشمزه بود اما برای من که جوانی 20 ساله بودم و دنبال حقائق می گشتم اشباع کننده نبود .

گذشت و گذشت و گذشت ...
بارها و بارها در طول سالیان پیش رو ، تهدیدهای آمریکا را شنیدم و دیدم .
تهدید های به حمله و تحریم 
و هربار موضع گیری ها صریح رهبری نظام
و پس از آن حضور خالصانه ی مردم همیشه در صحنه ی ایران اسلامی
و اتحاد و همبستگی آنان را
و بعد :
دیدم که از حمله ی نظامی خبری نشد که نشد
هربار اتفاقی مشابه و تهدیداتی مثل قبل
و بعد هم حضور مردم مومن
و آماده به شهادت
و بازهم هیچ خبری نه از تهدیدات بود و نه از حمله

6 سال پیش رهبر عزیزمان ، امام خامنه ای تحلیلی داشتند که اگر دشمن تهدید می کند ، بدانید ضعف دارد . همین تعبیری که در نماز جمعه ی اخیر هم به آن اشاره داشتند .

کمی فکر کردم . برای من قابل لمس بود این تعبیر . با مناسبات محلی آنرا سنجیدم . 
محله ای اراذل خیزی که خلاصه هر روز حداقل یک دعوا را شاهد بودیم و می دیدم آن چاقوکشی که از قانون بیشتر می ترسد ، بیشتر عربده می کشد و به برخی ضعفا ، ظلم می کند در صورتیکه می دانستیم ترسیده است و می خواهد خودی نشان بدهد .

دیدم انگار همه جای دنیا همین است . هرکس که توانی ندارد عربده  میکشد . هیاهو می کند . هرکس که ایمان ندارد صدایش از همه بیشتر است .اما آنکه ایمان دارد و از خدا ترسیده و نقطه اتکالش ، خدا بوده ، از همه ساکت تر است و به وقتش ، همه ی گنده لات ها و اراذل را سرجای خودشان نشانده است .

امروز هم در سطح جهانی همین قاعده حکمفرماست . آنکس که ترسیده بیشتر فریاد می زند . آنکس که خائن است بشتر می ترسد . بیشتر فریاد می زند . بیشتر تهدید می کند و بیشتر ترس دارد .

فرق بین ما و دشمن هم در همین است .
ما یک نقطه ی قوتی داریم که دشمن ندارد .
ما توکلمان به خداست . نه به پیشرفت های علمی مان .
ما توکلمان به خداست نه بر تکنولوژی غلبه بر پهپاد .
اما دشمن اگر به خدا و فرامین الهی اعتقادی داشت ، اینهمه ظلم روا نمی کرد . پس به قوای خود اتکا می کند . به کلاهک های هسته ای اش . به پهپادهایش و نه خدا 
و همین باعث شکست دشمن می شود . 
شاید پیشرفت های جمهوری اسلامی در عرصه ی علم و فنآوری به پای غرب نرسد اما چیزی که هست آنست که خداوند به قدمی که خالصانه برای خودش برداشته شود برکت می دهد و قدمی که با اخلاص باشد در آن نظر خاص خود را قرار می دهد . 
به قدمی که با اخلاص برداشته شود قوت می بخشد 
و وعده ی پیروزی آنرا داده است که و لینصرن الله من ینصره و یا والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا و ...
قدم با اخلاص ، غوامض پیچیده ی علمی را آسان می کند .
می گوید تو بیا به سمت من . من تو را کمک می کنم .
قدم با اخلاص به فکر و ذهن برکت می بخشد و ...
می گوید بیا برای من قدم بردار، من به تو برکت می دهم .

و این است فرق ایران اسلامی با دشمنانش .

به گزیده ای از سخنان حضرت امام که در 28 تیرماه 1365 در جمع فرماندهان سپاه و ارتش ایراد شده است دقت بفرمائید. انگار که برای امروز ما گفته شده است . اگرچه خلف صالح خمینی کبیر نیز ، که به اعتراف حضرتش نمونه اش در دنیا نیست ، این روزها حرفهای اماممان را برایمان می زند و یاد و خاطره ی خمینی کبیر را برایمان زنده می کند .

{ نفتِ غیر قابل اتّـکا }

شما گمان نكنید كه اتكا به ماوراى خدا براى ما بتواند یك كارگشایى بكند، اتكا به خدا بكنید. اگر ما یك روز اتكاى خودمان را از خدا برداشتیم و روى نفت گذاشتیم یا روى سلاح گذاشتیم، بدانید كه آن روز، روزى است كه ما رو به شكست خواهیم رفت....

{آیا كاخ سفید یا كرملین الآن با آرامش زندگی میکنند ؟}

شما ملاحظه كنید الآن قدرتهاى بزرگى كه اتكا دارند به آن سلاحهاى عجیب و غریب خودشان، در اضطراب دارند زندگى مى‏ كنند. گمان نكنید كه كاخ سفید یا كرملین الآن آرام نشسته‏ اند و با وضع آرام زندگى مى‏ كنند. آن‏ها با اضطراب زندگى مى‏ كنند و این اضطراب براى این است كه آنها تبع شیطان هستند و شیطان نمى‏ گذارد كه طمأنینه پیدا بشود در قلب انسان ..

{ چه کار کنیم که ما هم اضطراب نداشته باشیم ؟ }

شما بخواهید كه اضطراب نداشته باشید و بخواهید كه ایمانتان را قوى بكنید، بدانید كه نصرت دنبالش است. اول باید اخلاصتان را قوى بكنید، ایمانتان را قوى بكنید بعد دنبال كار بروید به آن طورى كه خداى تبارك و تعالى امر فرموده است. و این اخلاص و ایمان، شما را تقویت مى‏كند و روحیه شما را بالا مى ‏برد و نیروى شما جورى مى ‏شود كه‏ هیچ قدرتى نمى‏ تواند مقابله بكند.

{اختلافات درون گروهی باعث شکست در این دنیا و آن دنیا }

الآن در این مقطع زمانى كه ما موجود هستیم و مى‏ بینید كه همه قدرتها بر خلاف ما دارند فعالیت مى‏ كنند و استثنایش بسیار كم است، شما اگر در داخل خودتان یك خللى پیدا بشود، یك اختلافى پیدا بشود- خداى نخواسته- و ان شاء اللَّه نخواهد شد و اگر- خداى نخواسته- شیاطین بخواهند- یا شیاطین داخلى یا شیاطین خارجى- رسانه‏ هاى گروهى بخواهند یك اختلالى ایجاد كنند، شما بدانید كه علاوه بر اینكه در اینجا شكست خوردید، در آن عالم هم پیش خدا مسئول هستید

{ جنود ابلیس هم نماز شب می خوانند }

بنابراین، از امور مهمه ‏اى كه بر همه ما واجب است، دفاع از اسلام، دفاع از جمهورى اسلامى است و آن بستگى دارد به وحدتهركس در هر لباسى باشد و در هر مكانى باشد و زبانش جریان پیدا كند براى اینكه ولو به واسطه‏ هایى بخواهد ایجاد اختلاف بكند بین شما، این از جنود ابلیس است ومطرود است پیش خدا و مسئول است پیش خدا ولو اینكه یك آدمى باشد كه نماز شبش ترك نمى‏ شود ..

{ این قدرتها قدرتهایى نیستند كه بتوانند با اسلام مقابله كنند }

و شما مطمئن باشید كه شما پیروزید؛ براى اینكه كسى كه براى خدا عمل مى‏ كند پیروز است. این پیروزى براى شما هست، خدا وعده كرده است كه اگر نصرت كنید خداى تبارك و تعالى را، شما را نصرت مى‏ كند. مطمئن باشید، قلبهایتان قوى باشد و از هیچ امرى نترسید؛ از هیچ قدرتى نترسید،این قدرتها قدرتهایى نیستند كه بتوانند با اسلام مقابله كنند .

و بر هیچکس پوشیده نیست که هدف این قدرتها ایران نیست بلکه اسلام است . چرا که ایران مهد پرورش اسلامی شده است که اسلام ناب و مورد نظر اهل بیت عصمت و طهارت بوده است .
برای اینکه ایران تنها کشوریست که پس از گذشت 14 قرن ، منویات ائمه ی اطهار را ، جامه ی عمل پوشانید . و هدف قدرتها برای حذف اسلام ، حذف ایران است چرا که ایران مدعی اسلام ناب محمدی (ص) در سرتاسر دنیاست و بحمد الله این راهى كه ایران عزیز با هدایت خمینی کبیر در پیش گرفت، راهى است که ملتهاى مسلمان در گوشه و كنار جهان اسلام، با اقتدا به آن حرکت بتدریج و آرام آرام در حال حرکت در راستا و امتداد آن هستند .

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 18 بهمن 1390 توسط مصطفی
برچسب ها: فرق اساسی ایران با دشمنانش