تبلیغات
انصار المهدی - امام خامنه ای / انتخابات، پایبندى به نظام مردم‏ سالارى دینى

انصار المهدی
 
جانم فدای رهبر
مسئله ‏ى انتخابات، مسئله‏ ى مهم امسالِ ملت ایران است. البته مسائل مهم داشته ‏ایم، این آخر سالى شاید مهمترین مسئله‏ ى كشور كه در سال جارى ما اتفاق مى‏ افتد، انتخابات مجلس است. البته هنوز تا آن وقت فاصله داریم و زمان براى حرف زدن و گفتن هنوز باقى است، بنده هم عرایضى دارم كه ان‏شاءاللَّه در وقت خود خواهم گفت. آنچه كه امروز میخواهم به شما بگویم، این است كه ملت ایران انتخابات را قدر بدانند. انتخابات یك نمایشگاه است براى نشان دادن عزم و رشد ملى ملت ایران، استقامت ملت ایران، دانائى و هوشیارى ملت ایران، پایبندى ملت ایران به نظام مردم‏سالارى دینى.
به ادامه ی مطلب بروید.
آنچه كه بنده در همه‏ ى انتخاباتها تأكید كرده ‏ام، امروز هم همان را در درجه‏ ى اول تأكید میكنم، حضور مردمى و قدردانى مردمى است از انتخابات. من به شما عرض بكنم - البته حالا سربسته میگویم - سعى شد در این كشور، باب انتخابات بسته شود تا دشمنان بتوانند بگویند نظام جمهورى اسلامى نظام مردمى نیست؛ تلاش شد براى این كار، خداى متعال نگذاشت؛ اراده‏ ى الهى بر اراده‏ ى بدخواهان فائق آمد، دلهاى مردم به سمت انتخابات جذب شد در دوره‏ هاى متعدد و بخشهاى مختلف؛ على‏رغم دشمن، مردم در انتخابات شركت كردند. این انتخابات هم همانجور است.

آنچه كه من عرض مى ‏كنم، در درجه‏ ى اول حضور مردمى است. در درجه ‏ى بعد كه البته حائز اهمیت بسیارى است این هم، پیدا كردن نماینده‏ ى اصلح است. آن كسانى كه به وسیله‏ ى شوراى نگهبان صلاحیت آنها اعلام میشود، معنایش این است كه این از حداقل صلاحیت مورد نیاز برخوردار است. در بین این كسانى كه اعلام میشوند، افرادى هستند با صلاحیتهاى بالاتر، افرادى هستند در سطح پایین‏ تر. هنر ملت ایران و مردم شهرها و حوزه‏ هاى انتخابیه این است كه دقت كنند، نگاه كنند، بشناسند اصلح را، بهترین را انتخاب كنند؛ بهترین از لحاظ ایمان، بهترین از لحاظ اخلاص و امانت، بهترین از لحاظ دیندارى و آمادگى براى حضور در میدانهاى انقلاب؛ دردشناس ‏ترین و دردمندترین نسبت به نیازهاى مردم را انتخاب كنند. اینها فرصتهائى هست، بایستى مردم عزیز ما در همه جاى كشور هوشیارانه، با بصیرتِ تمام تلاش كنند، پیدا كنند و با رأى خود مسجل كنند و مجلس را - آن مجلسى را كه مورد نیاز جامعه ‏ى كنونى ماست - تشكیل بدهند .

البته مردم توجه باید داشته باشند كه تبلیغات رنگین و متنوع ملاك نیست؛ وعده‏ هاى غیر عملى ملاك نیست. من با خودِ نماینده‏ هاى محترم در دوره‏ هاى مختلف وقتى مواجه شدم، به اینها گفتم: آقایان و خانمهاى نماینده! وظیفه‏ ى نماینده این نیست كه وعده‏ ى عمرانى و فلان پروژه، فلان كار را در منطقه‏ ى انتخابى خود به مردم بدهد؛ اینها كار اجرائى است، كار دولت است. وظیفه‏ ى نماینده این است كه بتواند قانون مورد نیاز كشور را پیدا كند، آن قانون را جعل كند. وقتى قانون شد - یعنى قاعده ‏اى گذاشته میشود - دستگاههاى اجرائى و قضائى مجبورند برطبق قانون عمل بكنند و عمل میكنند. وعده ‏هاى غیر عملى دادن، وعده‏ هاى بزرگ دادن، اینها ملاك نیست؛ باید مردم توجه كنند؛ گاهى علامت منفى هم هست. از طرف علاقه ‏مندان به نامزدهاى انتخاباتى گوناگون، بداخلاقی هاى انتخاباتى، شایسته‏ ى ملت ما نیست؛ تهمت زدن آدمهاى مؤمن را، مصونیت‏دار از لحاظ اسلامى و شرعى را؛ در معرض هتك آبرو قرار دادن در شبنامه‏ ها، در مطبوعات، در پایگاههاى اینترنتى و غیره، اینها اصلاً مصلحت نیست. من به طور جد از همه‏ ى كسانى كه نسبت به نامزدهاى مختلف علاقه‏ مندى‏ اى دارند، درخواست میكنم، اصرار میكنم كه این علاقه‏مندى خودتان را از راه تخریب دیگران، اهانت به دیگران، متهم كردن دیگران نشان ندهید. هرچه میخواهید، از نامزد مورد علاقه‏ ى خودتان تمجید كنید، تعریف كنید؛ اما دیگران را تخریب نكنید. این علامت بدى است. بعضى جاها در دنیا معمول است اسرار خانوادگى یكدیگر را برملا میكنند، عكسهاى پنهانى از هم میگیرند، افشا میكنند. خوب، همان هائى هستند كه وقتى هم رفتند مجلس - دیده ‏اید در تلویزیون - سر یك مسئله‏ اى مى‏افتد به جان هم، با مشت و لگد با هم رفتار میكنند! اینكه امتیاز براى نماینده نیست.آنچه كه در مورد انتخابات باید به یاد مردم عزیز ما باشد، آماده شدن براى حضور همه‏ جانبه و گسترده در انتخابات و كوشش كردن براى شناسائىِ اصلح و مراعات كردن رفتارهاى انتخاباتى است، كه این را عرض كردیم.