تبلیغات
انصار المهدی - قلب مبارک پیامبر(ص) را مکدر نکنید

انصار المهدی
 
جانم فدای رهبر

مشعل فروزنده انقلاب؛
قلب مبارک پیامبر(ص) را مکدر نکنید

حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: اگر اعمال شما عرضه داده شد و رسول الله(ص) دید شما خلافکار هستید؛ چقدر ایشان ناراحت می‏شود؟! نخواهید که رسول الله(ص) ناراحت بشوند؛ قلب مبارک ایشان را مکدر نکنید.
... اگر خدای نخواسته، یک وقتی خواستید به یک کسی جسارت کنید؛ بفهمید که در حضور خدا دارید به بنده خدا جسارت می‏کنید؛ اگر غیبت کردید از یک مومنی، بدانید که در حضور خدا غیبت کردید.

اعمال شما - به حسب روایات - عرضه داده می‏شود پیش رسول الله(ص). اگر اعمال شما عرضه داده شد و رسول الله(ص) دید شما خلافکار هستید؛ چقدر ایشان ناراحت می‏شود؟! نخواهید که رسول الله(ص) ناراحت بشوند؛ قلب مبارک ایشان را مکدر نکنید.

اگر یک وقت صفحه عمل من و شما را بردند رسول الله(ص) دید که از غیبت و از تهمت و از فحش و امثال ذلک پر است، جهت قلبش هم که او اطلاع دارد؛ همه‏اش توجه به دنیاست، جهت اخلاق هم اخلاقیات فاسده، بغض و حسد و کینه، بدبینی نسبت به مردم، آن وقت یک همچو چیزی ببیند، شاید در حضور ملائکة الله و در حضور خدای تبارک و تعالی خجالت بکشد که این شخص از پیروان شماست، از شیعیان شماست، از امت شماست.

انسان اگر از یک نفری که به انسان مربوط است، ارتباط دارد - فرض کنید که - برادر انسان است، پسر انسان است، قوم و خویش انسان است، نوکر انسان است، اگر چنانچه یک بدی واقع بشود از او، انسان پیش مردم خجالت می‏کشد.

شما همه مرتبط به رسول خدا(ص) هستید. شما با این آمدنتان در این حوزه‏ها خودتان را مرتبط به فقه اسلام کردید. خودتان را مرتبط به رسول خدا(ص) و قرآن خدا کردید. به رسول خدا(ص) ممکن است بربخورد اگر چنانچه شما یک کار زشتی بکنید. ممکن است خدای نخواسته یکوقت بر خلاف دعا نفرینمان بکند.

ان شاء الله در ماه رمضان جبران بکنید؛ اگر چنانچه یک چیزی از شما واقع شده است، جبران بکنید. اگر چنانچه یک گناهی خدای ناخواسته کرده‏اید قبل از ورود به ماه رمضان، توبه کنید، از آن برگردید از آن. بدانید که مهالک زیاد است؛ بدانید که خیلی جاها ما داریم که باید وارد بشویم؛ خطرهای زیاد برای ما هست؛ شما ان شاء الله با سلامت و با نفس طاهر، با نفس پاک وارد بشوید در ماه رمضان؛ و در ماه رمضان هم به وظایف ماه رمضان عمل بکنید.

نوشته شده در تاریخ جمعه 22 دی 1391 توسط مصطفی
برچسب ها: پیامبر اكرم ص امام خمینی اخلاق اسوه